Nahlédněte na reference našich projektů rodinných domů 


Přízemní dům z CLT panelů

Pasivní rodinný dům v obci Podbrdy pro manžele Pichlovy. Efektivně využitá plocha přízemního domu s minimem chodeb. Dispozice se dvěma dětskými pokoji (zatím propojenými v jeden), ložnicí a hlavním obytným prostorem s pracovním koutem. Prostorná technická místnost se samostatným vstupem pro údržbu jízdních kol. Obývací pokoj přímo spojený s terasou a zahradou posuvnými dveřmi. Po celé jižní fasádě velký přesah střechy, který funguje jako pasivní stínění v létě. Vnější povrchy v kombinaci omítky a dřevěného obkladu, dřevěná okna a některé interiérové povrchy z přiznaných dřevěných CLT panelů.

Místo stavby: Podbrdy

Užitná plocha : 122 m²

S panem Burešem jsme měli příjemnou spolupráci nad realizací projektu naší pasivní dřevostavby z CLT panelů včetně stavebního dozoru a projektu pro dotaci Zelená úsporám. Rychlá komunikace, příjemné jednání, dobré nápady. Vše proběhlo včas a za příjemné atmosféry. Profesionální přístup. Pan Bureš nám i po roce bydlení rád poradí na naše otázky ohledně nedodělků okolo domu. Je velmi vstřícný. Jsem ráda, že jsem jeho kontakt na internetu objevila a do spolupráce jsme šli i přesto, že jsme neměli žádná doporučení z okolí. 

Tereza a Jan Pichlovi


Rodinný dům v Lučicích

Pro manžele Hammerovi jsme vytvořili projekt patrového zděného domu. Důležité zde bylo pomocí 3D modelů terénu a okolí najít ideální místo a výšku umístění domu, aby nebyl příliš stíněný okolní zástavbou. V interiéru se nám podařil zakomponovat sedací parapet s výhledem do zahrady, místo pro piano, pracovní kout v obývacím pokoji a další prvky podle přání majitelů. Stavba je realizovaná z vápenopískových tvárnic a navržena v pasivním standardu. Součástí bude dřevěný technický domek, dílna a kryté parkovací stání se zelenou střechou. 

Místo stavby: Lučice

Užitná plocha : 128 m² 

Spolupráci s Michalem Burešem můžeme doporučit. Udělal nám projekt k novostavbě RD a spolupráce byla výborná. Prakticky po prvním sezení pochopil naše představy a hned prvním návrhem se trefil do našeho stylu a vkusu. Ačkoliv nám předložil i další koncepty, zaujal nás ten první. Dále už jsme to jen ladili k naší spokojenosti. Komunikace byla výborná, ačkoliv i díky koronaviru trochu složitější. Michal dokázal všechny naše všetečné otázky zodpovědět, abychom jim i my laici porozuměli. Také support při řešení problémů byl výtečný. Kdybychom stavěli znovu, oslovili bychom ho znovu. 

manželé Hammerovi


Taneční ateliér - Studio Libušín 

K hudebnímu nahrávacímu studiu jsme navrhli dřevěnou přístavbu. Jedná se o multifunkční prostor pro nahrávaní, tanec a různé performance. Součástí je zázemí jako kuchyňka, sprcha a sklad. Dřevěná stavba pěkně zapadá do svého umístění v zahradě plné ovocných stromů. Vnitřní prostor je minimalistický tvořený pouze povrchy z dřevěné překližky a výhledy do sadu.  

Místo stavby: Libušín - Kladno

Užitná plocha : 90 m²

Michala Bureše nám doporučili známí, kteří s ním nedávno spolupracovali na novostavbě svého domu. Na jejich projektu se nám líbilo vše, zejména řešení velmi složitého terénu. Když jsme zjistili, že se Michal specializuje na dřevostavby, byli jsme přesvědčeni, že je pro nás tím pravým architektem. Michal nám pomohl navrhnout novou přístavbu k našemu stávajícímu studiu, musel najít nejlepší řešení našeho zadání a byl trpělivý a pozorný a připravený hledat alternativy, dokud jsme nebyli spokojeni. Michal má smysl pro detail a věnuje maximální péči správné dokumentaci a vyřízení stavebního povolení dle místních předpisů. Michal nám také dokázal poradit s materiály a dotacemi, které nám ušetřily peníze. Michal je dochvilný a dobře komunikuje. Je vším, v co jsme doufali: profesionální, flexibilní, inovativní a obětavý.

Dmitri Berzon


Minimalistický přírodní dům ve svahu nad Berounem

Netradiční zadání a složitý terén jsou skvělými předpoklady pro výjimečný projekt, jako byl tento. Stavba v prudkém svahu je založena na původní opěrné stěně a na nových kopaných studnových pilotách. Interiér je rozdělený do třech výškových úrovní, čímž odděluje jednotlivé provozy a v domě se tak nenacházejí téměř žádné nevyužité plochy.

Místo stavby: Beroun

Užitná plocha : 105 m² 

Chtěli jsme dům v nízkoenergetickém standardu vytápěný dřevem. Michal a Veronika navrhli optimální řešení, co se použité izolace týká i systému vytápění (vč. přípravy na budoucí solární panely). Velmi funkčně a uživatelsky příjemně navrhl vnitřní dispozice domu, ale také některé exteriérové prvky (zelená střecha, umístění retenční nádoby, přilehlé stání pro auto, molo a východ z kuchyně na zahradu). Přitom vždy respektoval naše požadavky a připomínky, kterých nebylo málo. Zásadními pozitivními aspekty spolupráce s Ing. Michalem Burešem jsou spolehlivost, příjemná a včasná komunikace, profesionalita a erudice, ochota a schopnost poradit a pomoci při řešení banálních i složitých problémů, zájem o průběh realizace od začátku do konce stavby a bezproblémové zhotovení všech požadovaných výstupů (projekt domu, přípojek, retenční nádrže, napojení na komunikaci, zápisy stavebních dohlídek, protokoly potřebné ke kolaudaci domu).

Václav a Radka Kovářovi


Dům ve svahu Vsetín

U tohoto domu jsme dlouho hledali správné osazení do terénu vzhledem k prudkému východnímu svahu, trase plynovodu na pozemku a potřebnému natočení pro dosažení pasivního standardu. Výsledné řešení splňuje všechny požadavky klientů.  Ve vstupním přízemí se nachází technické zázemí a pracovna majitele. Patro už je pouze obytné s  přímým propojením na zahradu a zatravněnou střechu garáže a parkování. 

Místo stavby: Vsetín

Užitná plocha : 154 m²


Vstřícný přístup, výborná spolupráce při projektování domu i během vlastní stavby. Pan Bureš nám vyprojektoval pasivní dům, pomohl se všemi povoleními, vyřízením státní dotace na pasivní dům i výběrem materiálů a technických zařízení do domu. Naprostá spokojenost.

Alan Kašpar


Slaměný spirálový dům pro buddhisty

David se ženou se na nás obrátili se svou představou přírodního, organického domu, ve kterém přirozeně plynou energie. Stavba vznikne na místě původní rekreační chaty na hřebeni Černé Skály s výhledem na Berounku. Časem jsme dospěli ke tvaru ulity se vstupním mezipatrem, pracovnou, třemi ložnicemi a velkým obytným prostorem s meditačním koutem. Konstrukce je dřevěná, izolovaná slaměnými balíky a hliněnou omítkou. Střechy jsou extenzivně ozeleněné a dům doplňují dřevěné terasy.  

Místo stavby: Hlásná Třebáň - Černá skála

Užitná plocha : 124 m²

Michal je úžasný člověk a poctivý profesionál. Práce s ním je potěšením, pokud se chcete aktivně a tvořivě podílet na návrhu svého bydlení. Pracovali jsme s ním na konceptu našeho domu, byli jsme nároční jako zadavatelé a i terén byl náročný svojí svažitostí. Michal přijal tuto náročnost jako výzvu a celou dobu bylo cítit, že ho práce baví a zajímá. Zpracovali jsme snad 6 variant; některé ve dvou modifikacích. Výsledný koncept v mnoha ohledech předčil naše očekávání a sami jsme zvědavi, kam se posuneme v rámci projektu a realizace. Michale děkujeme, ať se Ti nadále daří a ať mají lidé z Tvojí práce radost. 

David Formánek


Rekonstrukce vesnického stavení

Standovi jsme vytvořili projekt přestavby jeho domu z hliněných cihel-vepřovic. Kvůli špatnému technickému stavu nakonec z původního domu moc nezůstane, ale podle zadání jsme ctili původní vesnickou architekturu, doplněnou o současné technologie a prvky. 

Místo stavby: Jivina u Hořovic

Užitná plocha : 182 m² 

Michala jsem potkal náhodou na kamarádově svatbě a bavili jsme se o projektu na rekonstrukci mého RD. Popravdě bych sám ani nečekal, že se mi bude později věnovat, protože "můj projekt" byl malý a značně náročný, pro projektanta Michalovy úrovně určitě nic atraktivního. Vždy vycházel vstříc mým tužbám a pokud nebyly moc reálné, nebál se mi to říct. Myslím, že jsme společně vytvořili dobrý prostor, ve kterém budu brzy žít. Michala můžu jen doporučit!!! 

Stanislav Křížek


Renovace baťovského půldomku do pasivního standardu

Místo stavby: Zruč nad Sázavou 

Máme rádi baťovskou filozofii a architekturu. Investoři byli velmi pečliví, chtěli respektovat typické prvky stavby, ale posunout dům na standard bydlení 21. století. Renovace zahrnovala přístavbu, kompletní vnitřní úpravy, zateplení, výměnu oken, větrání s rekuperací a solární systém.  


Pasivní dům z CLT panelů

Místo stavby: Olomouc 

Již v roce 2014 jsme projektovali dům z masivních dřevěných CLT panelů. Stavba byly projektována jako velmi úsporná a optimalizovaná, pro dosažení nejvyšší dotace na pasivní domy. Kromě použití CLT panelů bylo v té době také nezvyklé plošné založení na železobetonové desce (bez základových pasů), která je položena na vrstvě tepelné izolace z extrudovaného polystyrenu.


Vytvoříme společně příběh i Vašeho domu?

Vyplňte potřebné údaje a my se vám ozveme zpět.